گچبری سنتی

چطور بهترین گچبری را نسبت به ارتفاع و سبک اتاق مان انتخاب کنیم؟گچبری سلطنتی یکی از ویژگی های معماری است که به ارزش خانه شما می افزاید. اگر این تکنیک خوب انجام شود، فضای خانه را شیک و هنری می کند.آیا در خانه ای قدیمی با گچبری ها قدیمی زندگی می کنید و از این ویژگی خوشتان نمی آید؟ آیا نگرانید که نتوانید هزینه گچبری هایی که دوست دارید بپردازید؟ از سبک یا اندازه آنها مطمئن نیستید؟ آیا فکر می کنید گچبری به خانه مدرن شما نمی آید؟در زیر چند راهنمایی برایتان آورده ایم تا به سوالات فوق پاسخ دهید.سبک خانه و ارتفاع سقف را در نظر داشته باشید.این گچبری به خاطر مقیاس بزرگ اتاق و بلندی سقف و اندازه و جزئیات گچبری ها به دور شومینه مناسب است. سبک کلی معماری این اتاق سنتی است. اگر شما خانه ای مدرن دارید، گچبری سلطنتی به هر شکلی که باشد قطعاً با خانه شما همخوانی ندارد.

نکته ای در مورد سقف بلند: برای سقف هایی با ارتفاع بیشتر از ۳ متر، در نظر داشته باشید که گچبری برای هر فوت از ارتفاع سقف، باید یک اینچ پهنا داشته باشد. در نتیجه برای سقف های کوتاهتر نباید گچبری کرد.

سبک مبلمان و عناصر دکور را در نظر داشته باشید.

این اتاق هم سقف بلندی دارد، ولی برخلاف تصویر قبلی، مبلمان آن رنگ روشن و به سبک سنتی هستند. آباژور ایستاده تعادل ایجاد کرده و گچبری اتاق به سنگینی گچبری تصویر قبلی نیست. طرح آن نیز تصادی با کاغذ دیواری ندارد.

این اتاق زیبا معماری مدرن تری نسبت به دو نمونه قبلی دارد. مبلمان خطوط راست و ساده ای دارند و پالت رنگی اتاق خنثی است که آرامش ایجاد می کند. سقف اتاق بلند است و معمار گچبری بسیار ساده ای برای آن انتخاب کرده است تا با فضای کلی اتاق همخوانی داشته باشد.

در سرویس بهداشتی، جزئیات دولایه سقف توهم ایجاد می کند و گویی گچبری انجام شده در حالیکه اینطور نیست. اگر سقفی کوتاهتر از ۳ کمتر دارید و دوست دارید گچبری روی آن انجام شود، این گزینه خوبی است و باعث نمی شود که سقف شما کوتاهتر نشان دهد.

با ترکیب بیش از یک نوع گچبری، نمای پهنی بسازید.

زیر گچبری سلطنتی، نوار پهنی از گچبری طرح دار کار کنید تا پهنای کلی آن بیشتر شود. با آنکه سبک این اتاق سنتی است، ولی نمای آن بسیار مدرن است که این نما را مدیون نورپردازی و مبلمان است.

آیا باید کل خانه گچبری شود؟ خیر.

اگر ارتفاع سقف در کل خانه مساوی است و اتاق ها از لحاظ اندازه و شکل شبیه به هم هستند، گچبری مشابه در همه جاهای خانه اشکالی ندارد. در این اتاق نشیمن، گچبری در همه جا کار شده و حتی برای قرنیز پنجره هم کار شده است که نمای یکپارچه ای به کل اتاق داده است.

اگر سقف بلند وجود نداشت، باز هم می توان گچبری کار کرد؟

خانه های اکثر ما سقف کوتاهتری دارد، ولی این دلیل نمی شود که گچبری نداشته باشیم. بلکه باید مقیاس اتاق و سبک خانه و مبلمان را در نظر بگیریم. پهنای گچبری باید با ارتفاع اتاق نسبت درستی داشته باشد، مانند این اتاق که گچبری آن با سبک سنتی مبلمان، لوستر کریستال، تابلوها و سقف آن که به رنگ متالیک رنگ شده هماهنگی دارد.

کار کردن چوب بیشتر در خانه های سنتی انجام می شود. ولی اگر خانه مدرنی دارید و دوست دارید چوب کار کنید، از پروفایل های باریک و تخت استفاده کنید تا نمای مدرنی ایجاد شود.

این گچبری سلطنتی جدید برای در و پنجره نمای جالب و تازه ای برای خانه های مدرن ایجاد می کند. پهنای آن برای چنین سقفی مناسب است و طرح زیبای آن را کاملاً مشخص می کند.

معمولاً گچبری در تقاطع دیوار و سقف کار می شود، ولی در این مورد می بینید که گچبری روی سقف کار شده است. با ادامه دادن رنگ دیوار تا سقف و قرار دادن گچبری در وسط سقف، گویی دیوارها بلندتر نشان می دهند و در نتیجه ارتفاع سقف گویی بلندتر است. پهنای گچبری زیاد نیست و برای مقیاس این اتاق زیاد سنگین نیست.

آیا گچبری سقف باید با نوار دور کف هماهنگ باشد؟

نه دقیقاً. ولی باید وزن بصری مشابهی داشته باشد. اگر گچبری پهن باشد و نوار دور کف ریز باشد یا برعکس، نمای مضحکی ایجاد می شود.

شرکت نوین ابزار ساختمانی آستاره سبز

امروزه با توجه به رشد فزاینده جمعیت جهان و محدودیت منابع انرژی شناخته شده ، مصرف بهینه انرژی از مسائل مهم صنعت ساختمان به شمار میرود که ذهن کارشناسان و متخصصین امر را به خود معطوف ساخته است.

شرکت آستاره سبز در راستای حرکت ساختمان سازی به سوی صنعتی شدن , سبک سازی و سرعت اجرا در صدد برآمد تا با تغییر شیوه های ساخت و ساز ، با ایجاد سرعت و افزایش استحکام و عمر مفید و کاهش هزینه های ساخت، تحولی عظیم در صنعت ساختمان کشور ایجاد نماید و با تولید و توزیع گچبری های پیش ساخته فوق سبک از جنس فوم فشرده پلی استایرن  ( بی نظیرترین جایگزین رابیتس کاری و گچبری های سنتی ) در کشور به ارائه خدمات نوین بپردازد.

 طراحی و اجرای گچبری های پلیمری بدون نیاز به رابیتس ، میلگرد و کناف  Bedmoulding Polystyrene 

  • تنها ابزار قابل نصب بر روی گچبرگ های کناف
  • و…

با استفاده از این محصولات دیگر نیازی به رابیتس کاری، میلگرد کشی و جوشکاری نمی باشد.

مزایا گچبری های بدون رابیتس و میلگرد  :

۱- سبک و عایق صوت و حرارت و رطوبت

۲- سرعت اجرای بالا

۳- مناسب و اقتصادی

۴- مقاوم در برابر زلزله

۵- قابلیت عبور تجهیزات ساختمانی مانند کابل ، لوله ، سیم و…

۶- کاهش بار اضافی در ساختمان

۷- بدون ترک و درز و نشست و اکسیدگی

۸- قابلیت نور پردازی و رنگ پذیری فوق العاده سریع پلاستیک و اکرلیک

۹- قابلیت اجرای انواع سیستمهای هالوژنی نور مخفی ، اتوبوسی ، گلویی ، اوپن آشپزخانه  و…

“”اعطای عاملیت فروش فعال به تمامی شهرهای کشور””

nasb

امروزه با توجه به رشد فزاینده جمعیت جهان و محدودیت منابع انرژی شناخته شده ، مصرف بهینه انرژی از مسائل مهم صنعت ساختمان به شمار میرود که ذهن کارشناسان و متخصصین امر را به خود معطوف ساخته است.

گچبری از فوم پلی استایرن , زیباتر،سریعتر،ارزانتر از گچبری , بدون نیاز به رابیتس ،میلگرد, جوشکاری و کناف…